halı saha yapan firmalar 05427335829 - Kapalı Halı saha yapımı

Kapalı Halı saha yapımı

Kapalı Halı saha yapımı

 

Kapalı Halı saha yapımı

KAPALI HALI SAHA YAPIMI

HALI SAHA TELİ, HALI SAHA YAPIMI, SPOR SAHALARI 
KAPALI FUTBOL HALI SAHA ALT YAPIMI (30×50=1.500 m2)

1.HATIL KAZISI YAPILMASI

Mevcut alanda aplike edilen sahanın hatıl betonunun yapılması amacı ile makine marifeti ile hatıl kazısı yapılır, kazıdan çıkan toprak sahadan uzaklaștırılır.

2. BETONARME HATIL YAPILMASI

50cm x 80cm Kesitinde hatıl betonu için çift yüzeyli ahșap kalıp kurulup, kalıp içerisine Ø14 çaplı iki alt, iki üst demir donatı yerleștirilir ve 20 cm ara ile Ø8 çaplı etriye dönülür. Beton atılmadan önce tașıyıcı makasların konacağı hatıl üzerine 10 mm kalınlığında ankraj sacları konulur. Bu sac plakalar özel cıvatalar ile betona sabitlenir. BS25 beton dökülerek hatıl tamamlanır.

3.MICIR SERİLMESİ VE SIKIȘTIRILMASI

Hatıl betonu tamamlandıktan sonra 5 cm yüksekliğinde 4no’lu mıcır makine ile serilip uygun tonajdaki silindir ile sıkıștırılır. Serilip sıkıștırılan mıcır üzerine 5 cm yüksekliğinde 3 ve 2 no’lu mıcırlar yine makine ile serilip sıkıștırılır. Sıkıștırılan mıcır tabakaları üzerine 10 cm yükseklik sağlayacak șekilde 1no’lu mıcır serilir. Zemin tesviye edilip halı serilme așamasına getirilir.
4.ÇELİK KONSTRÜKSİYON YAPILMASI

Ø89×3 mm borudan karșılıklı olarak yapılan tașıyıcı makaslar içerisine, Ø42 mm borular diyagonal olarak monte edilir. Tașıyıcı makaslar, hatıl betonun üzerine daha önce hazırlanmıș olan 10mm kalınlığındaki sac plakalara cıvata ile tespit edilir. Tașıyıcı makaslar, yatay olarak alttan ortadan ve üstten 3 sıra șeklinde Ø42 mm boru ile kaynak ile tespit edilir. Konstrüksiyonun uzun kenarına 3 sıra rüzgar bağlantısı Ø42 mm borudan kaynaklanarak monte edilir. Gövde makaslarına, (sahanın genișliğine göre 12mt-15mt arası) radus verilir. Ø76 mm borudan gövde makaslarının arasından Ø27 mm borular ile çapraz ve diyagonal bağlantılar kaynak ile sabitlenir. Gövde makaslar üzerinden aralıklar ile Ø27 mm borular vasıtası ile kaynakla sabitlenir. Halı sahaya giriș kapısı konstrüksiyona ilave edilir. Sahaya uygun kale direkleri ve kale ağları yapılır. Konstrüksiyon istenilen renkte endüstriyel boya ile boyanır.

5.TEL ÇİT ve AĞ İLE KAPLAMA YAPILMASI

Tașıyıcı makaslara, 50×50 mm göz aralığında, 3,5 mm kalınlığında PVC kaplı daldırma galvaniz fens teli ile kaplanır. Kale arkaları ise çift kat olarak 12×12 cm göz aralığında 72 numaralı parașüt ipinden imal edilmiș ağ ile kaplanır.

6. AYDINLATMA YAPILMASI

Gövde makaslarının 8 mt yüksekliğine monte edilmek üzere 400W Metal Halide projektörler karșılıklı olarak konstrüksiyona ilave edilir. Aydınlatma sisteminin kablolama ișlemleri ile topraklama ișlemleri yapılıp aydınlatma panosuna bağlantıları sağlanır. TSE standartlarına uygun olan tüm malzemelerin montajı tamamlanıp sistem çalıșır hale getirilir.

7. BRANDA İLE KONSTRÜKSİYONUN KAPLANMASI

1.100Dteks, PVC özel laklı, sıcak soğuk hava dirençli,650 gr/m2 ağırlığında, 2 yıl ișçilik garantili, 5 mm bağlama urganı ve emniyet kemeri sahanın kenarına köprülü sistem ile kaplanır.

8. ENERJİ HATTI ÇEKİLMESİ

Sistemin çalıșır hale gelmesi için gerekli olan enerji mevcut bir hattan kablolar vasıtasıyla elde edilir. Mevcut șartlar içinde kablolama ișlemi yeraltından gerçekleștirilir.

9. SAHANIN TESLİMİ

Halı Saha Anahtar teslim Sizlere teslim edilir.

Hayılı günlerde bol kazançlı günler dileriz.

image-1 image-2 image-3

E-BÜLTEN ABONELİĞİ

E-Bültene Abone Olup Kampanyalarımızdan Anında Haberdar Olabilirsiniz.